Anna Sieprawska
Tancerka i instruktorka tanga argentyńskiego. Od dzieciństwa jestem związana z muzyką, na swojej drodze intensywnie zajmowałam się też wieloma technikami tańca i świadomości ciała (balet, taniec wpółczesny, jazz, tap dance, metoda Feldenkreisa), jestem dyplomowanym intruktorem tańca jazzowego. Odkrywanie możliwości drzemiących w ciele jest moją nieustającą pasją.

W tangu od ponad 10 lat. Niezmiennie fascynuje mnie jego dynamika i kontrastowość zarówno jeśli chodzi o ruch jak i emocje, które budzi. Uczyłam się pod okiem europejskich i argentyńskich mistrzów w Polsce, Holandii, Francji i Argentynie.

Prowadze lekcje tanga, okazjonalnie zajęcia z modern jazzu oraz z technik wspomagających dla tancerzy (barre au sol, stretching).
Marcin Sieprawski
Tańczy od zawsze; zaczynał od tańców ludowych, przez wiele lat był związany z Zespołem Pieśni i Tańca UJ “Słowianki”. Otarł się o taniec współczesny, od 2003 roku dożywotnio skazany na tango. Profesjonalny instruktor tańca. Tango doskonalił w Warszawie, Njjmegen (Holandia), w Londynie i w Buenos Aires. Od 2004 roku prowadzi stałe milongi, kursy i warsztaty tanga.
Uwielbia uczyć.
Łamie schematy.
Tangoholik.

Tańczymy i uczymy od ponad 10 lat.

YouTube
Zobacz nasze zdjęcia i filmy.W dydaktyce tanga najważniejsza jest dla nas prawda ruchu, a później jego estetyzacja, a tak naprawdę to drugie poprzez pierwsze. I do tego podejścia staramy się przekonywać naszych uczniów. Dużo uwagi poświęcamy rozwijaniu uważności, jakości kontaktu, oraz aktywnej postawy obu stron (on prowadzi, ale ona ma więcej do powiedzenia niż worek ziemiaków). Naczelną zasadą jest maksymalizacja przyjemności płynącej z tańca.

Współpracowaliśmy przy wielu imprezach promujących tango w Krakowie, m.in:

  • Tango dla Mrożka - poprowadzenie wielkiej lekcji tanga dla krakowian z okazji 80. urodzin S. Mrożka (2010),
  • spektakl Tango Piazzolla w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (2007),
  • Dni Piazzolli w Krakowie (2007),
  • festiwale tanga argentyńskiego w Krakowie.

Na swoim koncie mamy między innymi:

  • występy z najlepszymi zespołami grającymi tango: New Tango Bridge, Tres Tangueros, Quinteto Rapido i in.,
  • udział w projektach teatralnych Yerba mate i La Serva Padrona (2010/2011)
  • występ w Malicki Tango Show